Her Ev Şık Bir Salon Dekorasyonu İster

Her Ev Şık Bir Salon Dekorasyonu İster

Yazımızda; ev dekorasyon örnekleri yardımıyla, dekorasyonda renk uyumu ve hangi eşyaların nerelerde kullanılması gerektiği konularında size yardımcı olacak ev dekorasyon fikirleri sunacağız.

Seçeceğimiz ev dekorasyonu örnekleri; salon, mutfak, yemek odası, banyo ve çocuk odası olmak üzere hemen her odadan görsellerden oluşacaktır. Bu örnekleri dekorasyon önerileri ile destekleyeceğiz.

Her Ev Şık Bir Salon Dekorasyonu İster

Salonda kolonları ve kirişleri kapatmak için alçı levhalar ile duvarı şişirip nişler elde edebilirsiniz.

Nişlerin içini odanızdaki renk uyumunu gözeterek farklı renklere boyayabileceğiniz gibi, doğal taşlar ile de kaplayabilirsiniz.

💡 Farklı renklere boyadığınız yada doğal taşlar ile kapladığınız nişleri spot ve led aydınlatmalar ile destekleyebilirsiniz.

Renk Uyumu Önemlidir

Yastıklar ve kırlentler ile perdeyi, ortamdaki bibloları yada abajurları aynı renktonlarında veya desenlerinde seçerek renk uyumunu sağlayabilirsiniz.

avi, yeşil, pembe ve mor renklerin dinlendirici, rahatlatıcı özellikleri vardır

✔️ Aşağıdaki dekorasyon örneğinde olduğu gibi pudra pembe berjer, kırlentler, aksesuarlar ile açık mavi tablo ortama rahatlatıcı bir hava katmakta ve renk uyumu yaratmaktadır.

Salonda bir duvarı diğer duvarlardan farklı bir renge boyayıp hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Tamamlayıcı Dekoratif Aksesuarlar

Duvarlarınızda tablo ve saat gibi aksesuarlar kullanmanın ev dekorasyonunda tamamlayıcı unsur olduğunu unutmayınız.

Salonda kullanılacak lambader ve abajurlar ile yardımcı aydınlatma olmalarının yanında şık ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


× Mimarla Sohbet